GAZİANTEP İSLAHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bakanımız ve Müsteşarımız Gazantep´te eğitim çalışanlarıyla buluştu.

Milli Eğitim Bakanımız Dr. Sayın İsmet Yılmaz ile Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Sayın Yusuf Tekin  “Türkiye’nin Eğitimde 2023 Hedefleri Gaziantep Buluşması” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.
Bakanımız ve Müsteşarımız Gazantep´te eğitim çalışanlarıyla buluştu.

Milli Eğitim Bakanımız Dr. Sayın İsmet Yılmaz ile Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Sayın Yusuf Tekin Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mavera Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenen “Türkiye’nin Eğitimde 2023 Hedefleri Gaziantep Buluşması” konulu konferansa konuşmacı olarak katıldı.

Toplantıya: Valimiz Sayın Ali Yerlikaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete ve il/ilçe yöneticileri ve eğitim kurumları yöneticileri katıldı. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz de söz konusu konferansa katıldı

      Bakan Dr. Yılmaz Türkiye’nin 2023 hedeflerini anlattı.  “Eğitimin esas unsurunun, kilit taşı olan öğretmenler olduğunu biliyoruz” diyen Bakan Yılmaz, “560 binin üzerinde öğretmen atadık. Öğretmen eğitimin kilit taşıdır. Öğretmenlerin özlük haklarında da iyileştirmeler yaptık. Geçmişe kıyasla iyi bir konuma getirdik. Fırsat eşitliğini sağlamak için 2,5 milyarın üzerinde kitabı ücretsiz dağıttık. Evlatlarımızın teknolojiyi kullanabilmesi ve üretebilmesi lazım. Fatih Projesini başlattık. Okullarımızı akıllı tahtalarla donatıyoruz. Önümüzdeki süreçte tabletlerin ve akıllı tahta eksikliklerini gidereceğiz. İstiyoruz ki bilgi otoyollarına evlatlarımızı bağlayalım. Bilgi arayan aradığı bilgiye ulaşabilsin. Fırsat eşitliğinin geçmişe oranla sağladık. Geçen yıl TEOG’da 120 sorunun 120’sini yapanlar çıktı. Van Erciş, Muş Varto, Şırnak İdil’den çıktı. Yine Tunceli Çemişgezek’ten çıktı. Çemişgezek’ten çıkan evladımız Robert Kolejine gidebiliyorsa fırsat eşitliği budur."

      Bakan Yılmaz, okula devamlılığı artırmak istediklerini bu kapsamda 80 binin üzerinde engelli çocuğu okula getirip, götürdüklerini işaret ederek, "Feda edilecek tek bir öğrencimiz yok. Okula gelemeyen hasta çocuklara evde eğitim imkânı sunuyoruz. 13 binin üzerinde çocuğumuz için öğretmenleri evlerine gönderiyoruz. Hastanelerde sınıflar oluşturuyoruz." diye konuştu.

      Bakan Dr. Yılmaz, dershaneleri kapattıklarını, ilave ders alma ihtiyacı duyan öğrenciler için okullarda yetiştirme ve destekleme kursları verdiklerini, geçen yıl yaklaşık 9 milyona yakın öğrencinin bu kurslardan faydalandığını ifade etti.

      Valimiz Sayın Ali Yerlikaya da konuşmasında salondaki öğretmenlere seslenerek, “Bu üniversite sıralarına, kürsülerine gelmeden hayırlı bir nesil yetiştirmek sizin vebaliniz üzerindedir. Başarıyı yakalayan hangi sendika, hangi futbol takımını, mezhep, siyasi görüşte olursa olsun başarı belgesini vereceğim dedim ve veriyorum. Bakanımızla anlaştık. 40 dönüm bir yer ayarlıyoruz. 35-40 bin öğretmenin onurla girdiği İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve parkları olacak. Ona uygun aynı kampüs içerisinde Gazi şehrin öğretmen evi olacak. Bundan hep beraber en güzel şekilde istifade edeceğiz” diye konuştu.

      Gaziantep Üniversitesi’nde 107 ayrı ülkeden, dünyanın her köşesinden 3 bin 700 öğrenciyi barışık bir şekilde, eğitim kulvarında büyüterek geleceğe hazırladıklarını vurgulayan GAÜN Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, “Yanı başımızda yer alan savaşın sıcaklığını en fazla biz yaşıyoruz. Vicdanımız, ahlakımız ve etik sınırlarımız komşumuza el uzatmayı gerektirdiği için Suriyeli çocuklarımızı eğitimsiz bırakmamak adına bin 950 Suriyeli öğrenciyi alarak Türkiye’de en fazla Suriyeli öğrenciyi biz eğitime aldık. Arapça dilde eğitim vererek İngilizce, Türkçenin akabinde üç dilde eğitim veren nadir ve tek üniversiteyiz. Burası Gaziantep ve Gaziantep ilkleri başarmaya her zaman hazırdır ve namzettir” şeklinde konuştu.

      Konferans sonunda ilimizde, TEOG’da tüm sorulara doğru cevap vererek tam puan alan 26 öğrencimize ve çeşitli spor dallarında Türkiye birinciliği elde eden 12 sporcu öğrencimize Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz, Valimiz Sayın Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Fatma Şahin tarafından, birer cumhuriyet altını ve çeşitli hediyeler verildi.

İslahiye İlçemizden Dervişpaşa Oratokulundan bir öğrenci, Cumhuriyet Ortaokulundan 2 öğrenci TEOG sınavından tam puan aldıklarından Bakanımızdan hediye aldıları.

Müsteşarımız Doç. Dr. Sayın Yusuf Tekin’in katılımıyla sözleşmeli öğretmenlerle “Türkiye’de Demokrasi Serüveni, Darbeler ve 15 Temmuz Süreci” konferans yapıldı. Bu konferansa İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Cengiz Mete, Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları genel Müdürü Sayın Hamza Aydoğdu katıldı.

Doç. Dr. Sayın Yusuf Tekin “öğretmenlerimize ülkemizdeki darbeler ve demokrasi sürecini anlattı. Ülkemizin bu acıları bir kez daha yaşamaması için eğitimin çok önemli olduğunu dile getirdi. Öğretmenlerimizden kendi değerlerini vatanını ve milletini seven insanlar yetiştirmeleri gerektiğini ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Sayın Yusuf Tekin sözleşmeli öğretmenlik ve aday öğretmenlik mevzuatı hakkında da aday öğretmenlere bilgiler verdi. Konferans soru cevap bölümüyle sona erdi.

 

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Mustafa Özdemir, Yüksel Beroje ve İbrahim Yağcı konferans sonunda Müsteşarımız Dç.Sayın Yusuf Tekin, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürü sayın Bayram Çetin ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü sayın Hamza Aydoğdu ile hatıra fotoğrafı çekti.

 

 

10-04-201710-04-201710-04-201710-04-2017

Fevziçakmak Mah. Hatay Bulvarı No 259 İslahiye /GAZİANTEP - 0 342 862 2151 0 342 862 3406

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.