GAZİANTEP İSLAHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Taşımalı Okul Servis Sürücülerine Eğitim Semineri Verildi

27 Ocak 2015 Salı günü Kaymakamlık konferans salonunda Eğitim Semineri gerçekleştirildi.
Taşımalı Okul Servis Sürücülerine Eğitim Semineri Verildi

İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce taşıma kapsamındaki Okul Servis Sürücülerinin uyacakları kurallar ve gösterecekleri davranışlar ile ilgili 27 Ocak 2015 Salı günü Kaymakamlık konferans salonunda Eğitim Semineri gerçekleştirildi.

 Seminer, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yüksel BEROJE, Opet Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Müslüm POLAT, İlçe Emniyet Müdürlüğü Polis Memuru Mahmut BOZKURT ile Hakan ERTUGRUL tarafından verildi.

Şube Müdürü Yüksel BEROJE, İlçemizde 2014-2015 öğretim yılında 819 ilköğretim, 1305 ortaöğretim ve 13 özel eğitim öğrencisinin taşımalı eğitimle taşındığı, bu sebeple geleceğimiz olan çocuklarımızın güvenle okullara erişiminin sağlanmasına ve toplum yararına konulmuş olan kurallara riayetin gerekli olduğuna vurgu yaptı. Sürücülerin insan canı taşıdığı, öfkelerini kontrol etmeleri gerektiği, kendilerine “şoför amca” dedirtmeniz gerektiği, öğrencilere örnek olmaları gerektiği, ilçe milli eğitim müdürlüğü olarak her türlü istişareye açık olduklarını belirttiği açılış konuşmasından sonra Millî Eğitim Bakanlığı Taşıma Yoluyla Eğitime Erişim Yönetmeliği ve Öğrenci Taşıma Uygulamaları kapsamında okul müdürlüğü, araç sürücüsü ve rehber personelin yükümlülükleri anlatıldı.

Opet Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı Müslüm POLAT, Araç şoförlerinin olumsuz örnek oluşturacak davranış modelleri; kılık-kıyafeti, araç içerisinde yüksek sesle konuşma, cep telefonu ile konuşma, yüksek sesle müzik dinleme, sigara, alkol vb. kullanımı  konularında bilgi verdi.

İlçe Emniyet görevlisi polis memuru Mahmut BOZKURT, araçlarda aranan özellikler, servis sürücülerinde bulunması gereken nitelikler, emniyet kemeri kullanımı konusu olmak üzere genel trafik kurallarına ilişkin dikkat edilmesi, olası kaza sonrasında yapılması gerekenle gereken hususlarda bilgi verdi.

Seminer, Şube Müdürü Yüksel BEROJE´nin  bu tür eğitimlerin devam edeceği, katılımın artırılması için gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiği söylemesi ve katılımcılara teşekkür konuşması ile son buldu.

 tasımalıtasımalıtasımalıtasımalı

Fevziçakmak Mah. Hatay Bulvarı No 259 İslahiye /GAZİANTEP - 0 342 862 2151 0 342 862 3406

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.