GAZİANTEP İSLAHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Müsteşar Yardımcımız Doç.Dr.Hilmi Çolakoğlu’nun ziyareti

İslahiye İlçemizde Suriyeli sığınmacıların barındığı çadır kentte, Suriyeli gençlere ve kadınlara yönelik Milli Eğitim Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü, AFAD, İHKİB ve bir Japon firması olmak üzere 4 proje ortağı tarafından finanse edilen Giyim Dikiş Kursumuza ziyaret.
MEB Müsteşar Yardımcımız Doç.Dr.Hilmi Çolakoğlu’nun ziyareti

 İslahiye İlçemizde Suriyeli sığınmacıların barındığı çadır kentte, Suriyeli gençlere ve kadınlara yönelik Milli Eğitim Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Sınai Kalkınma Örgütü, AFAD, İHKİB ve bir Japon firması olmak üzere 4 proje ortağı tarafından finanse edilen Giyim Dikiş Kursunu 23 Aralık 2016 Cuma günü Milli Eğitim Bakanlığı Projelerden sorumlu Müsteşar Yardımcısı Doç. Dr. Hilmi Çolakoğlu, Kaymakam Ramazan Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Yüksel Beroje, Şube Müdürü Mustafa Özdemir, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abdurrahman Yıldırım, AFAD, kamp ve BM yetkilileri katıldı.

 

Suriyeli gençlere ve kadınlara meslek edinmelerini sağlamak amacıyla giyim, dikim kursunu ziyaret eden Müsteşarımız üretilen malzemelerin satılması ve kursun sürekli üretimde olması için gerekli çalışmaların yapılacağını, söyledi. Halk Eğitim tarafından görevlendirilen üç giyim öğretmeni şimdiye kadar 300’e yakın kursiyere eğitim verildi. Bunların çoğu üretime geçti. Kursta üretilen ilk tişörtler kamptaki öğrencilere ücretsiz dağıtıldı.

 

Giyim kursu ziyaretinden sonra Çadırkent ile ilgili bilgileri Kaymakamımız Ramazan Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hakkında bilgileri Yüksel BEROJE, Suriyeli öğrencilerle ilgili bilgiyi ise Mustafa Özdemir Müsteşarımıza arz ettikten sonra Müsteşarımız İslahiye´de bu tür projeleri desteklemeye hazır olduklarını belirterek, katkı sağlayanlara teşekkür etti.

 

27-12-201627-12-201627-12-201627-12-2016

Fevziçakmak Mah. Hatay Bulvarı No 259 İslahiye /GAZİANTEP - 0 342 862 2151 0 342 862 3406

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.