GAZİANTEP İSLAHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KUT’UL AMARE ZAFERİ’NE,ŞANINA YAKIŞIR KUTLAMA

Gaziantep’in İslâhiye İlçesinde ‘Unutulan Zafer Kut’ül Amare Kutlanıyor!’ Projesi ile 100. Yılında, Kut’ül Amare (Kut) Zaferi 29 Nisan 2016 Cuma Günü Görkemli Etkinliklerle Kutlandı.
KUT’UL AMARE ZAFERİ’NE,ŞANINA YAKIŞIR KUTLAMA

 

 

 

 

İslâhiye Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü tarafından ilçeyi temsilen Beyler Mahallesinde organize edilen etkinliklere İlçe Garnizon Komutan Vekili, Emniyet Müdürü, Sağlık Grup Başkanı, Milli Eğitim Müdürü, Meslek Yüksek Okulu Müdürü, Daire Amirler, Vakıf ve Dernek Yöneticileri, Okul Müdürleri, Okul-Aile Birliği Yöneticileri Öğretmenler, Veli ve Öğrenciler katıldı.

 

Program, 100. Yılında Kut’ül Amare (Kut) Zaferi Fotoğraf, Şiir, Kitap, Dergi, Makale Sergisi Kurdele Kesme Töreniyle başladı. Sergilenen materyalleri inceleyen misafirlerin, unutturulan zafere olan hayranlıkları dikkat çekiciydi.

 

Sergiyi gezerken Osmanlı Şerbeti ve Dökme Lokma ikram edilen ziyaretçilere sergi çıkışında Farabi Lisesinin yayımladığı Sıhhatname Dergisi’nin ‘Kut’ül Amare Özel Sayısı’ dağıtıldı.

 

Konferansın açılış konuşmasında, Farabi Sağlık Lisesi Müdürü Ahmet KURT, ‘İlçemizde koordinasyonu okulumuza tevdi edilen, Kut’ül Amare (Kut) Zaferinin 100. Yıl Anma Etkinlikleri için ‘Unutulan Zafer Kut’ul Amare Kutlanıyor!’ projesini hazırladık. Bu sayede bizlerin sadece kendimizden ibaret olmadığımızı vurgulamak istedik. Yahya Kemal’in dediği gibi:’Ben kökü mazide olan atiyim!’. Bu projeyle unutturulan zaferi anmak, anlamak ve kutlamak istedik. Kıymetli hazirun, hoş geldiniz, Safalar getirdiniz!’ dedi. 

 

Kut’ül Amare Zaferine Sinevizyon Gösterisi’ni izleyiciler uzun süre alkışladı. Kürsüye Gaziantep Ünv. İslâhiye MYO Öğretim Görevlisi Adem ÇALIŞKAN davet edildi. Çalışkan’ın ‘Kut’ül Amare: Unutulmayacak Zafer’ konulu konferansını ilgiyle dinlendi. Konferans soru-cevap faslıyla son buldu.

 

Teşekkür konuşmasında Okul Müdürü Ahmet KURT, ‘Eğitim-Öğretim Faaliyetleri Sorumlusu Şube Müdürü Mustafa ÖZDEMİR’e, projeye katkılar sunan İslâhiye Meslek Yüksek Okuluna, Halk Kütüphanesine, Opet Anadolu Lisesine ve Kutlama Heyetimizde görev alan İbrahim Halil KARAHAN, Mediha ASLAN, Özkan KARABULUT, Ömer UÇARCI ve İbrahim KARAKUZU’ya teşekkürlerimi sunuyorum.’ dedi.

 

Konuşmacı Çalışkan’a Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim DEMİRTAŞ buket, Okul Müdürü Ahmet KURT, Emniyet Müdürü Bedrettin SARITAŞ ve MYO Müdürü Yrd. Doç Dr. Ahmet DEVECİ Teşekkür Belgesi takdim etti. Zafere Özel Tabloyu ise Garnizon Komutan Vekili verdi.

 

Konferanstan sonra okul bahçesinde Mehteran Gösterisi sahne aldı. Mehteran ilgi ve hayranlıkla izlendi.

 

Program sonunda katılımcılar hep birlikte Kut’ül Amare Zafer Programı Hatıra Fotoğrafı çekildi.

 

 

 

18-05-2016

Fevziçakmak Mah. Hatay Bulvarı No 259 İslahiye /GAZİANTEP - 0 342 862 2151 0 342 862 3406

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.