GAZİANTEP İSLAHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Her Sınıfın Yetim Bir Kardeşi Var Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

HER SINIFIN BİR YETİM KARDEŞİ VAR PROJESİ’NE CUMHURİYET İLKOKULU’NDAN START VERİLDİ.

          Milli Eğitim Bakanlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı, Eğitim Bir-Sen ve İnsani Yardım Vakfı IHH tarafından yürütülen “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var “ projesi bilgilendirme toplantısı Cumhuriyet İlkokulu konferans salonunda yapıldı. Toplantı İnsani Yardım Vakfı (IHH) Gaziantep Temsilcisi
Mehmet Emin ARSLAN, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim DEMİRTAŞ, İlçe Müftüsü, Eğitim Bir-Sen yetkilileri, Şube Müdürleri ve Okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti.

         “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi dahilinde,  çocuklarımızı küçük yaşlardan itibaren bilinçli, yardımsever, başkalarının dertleri ile dertlenen insanlar olarak yetiştirmeyi esas alan bu kampanya savaş, doğal afet, hastalık, yoksulluk gibi sebeplerle Türkiye veya dünyanın bir başka ülkesinde anne babasını kaybetmiş çocukların eğitim, sağlık, gıda, giyecek ve barınma gibi temel ihtiyaçlarını karşılamak üzere ülkemizdeki okul öncesi, ilkokul, ortaokul, lise, özel okul ve Kuran kurslarındaki öğrencilerin katkı sağlamaları ve yardımseverliği öğrenmeleri hedeflenmektedir.

          İnsanı Yardım Vakfı IHH Gaziantep Temsilcisi Mehmet Emin ARSLAN konuşmalarında “ Çeyrek asırdır sahada olan bir kurumuz. Anadolu’da güzel yürekli insanlara hizmet vermek amacı ile nerede mağdur ve mazlum varsa ulaşmaya çalışıyoruz bu konuda bize destek veren herkese teşekkür ediyorum.” diyerek konuşmasına son verdi. “Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var” projesi bilgilendirme toplantısı bir sınıfta sembolik olarak öğrencilerin ve katılımcıların kumbaraya para atmasıyla tamamlandı. Katılan ve projeye katkıda bulunan tüm paydaşlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.

Her Sınıfın Yetim Kardeşi Var Sunumu İçin Tıklayınız

Her Sınıfın Yetim Kardeşi Var Tanıtım Videosu İçin Tıklayınız

31-12-201531-12-201531-12-201531-12-201531-12-201531-12-201531-12-201531-12-2015

Fevziçakmak Mah. Hatay Bulvarı No 259 İslahiye /GAZİANTEP - 0 342 862 2151 0 342 862 3406

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.