GAZİANTEP İSLAHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halk Günü buluşmaları Eğitim Toplantısı İlki Gerçekleştirildi.

Vatandaşla Buluşma Günleri kapsamında 2112/2016 Çarşamba günü 11:30’da Belediye Kültür Merkezi Salonu´nda Eğitim Toplantısına Okul Müdürleri, Zümre başkanları olan öğretmenler ve Okul Aile Birliği Başkanlarının istek, şikâyet ve önerileri dinlemek, sorunlara çözüm bulmak amacıyla bir araya gelindi.
Halk Günü buluşmaları Eğitim Toplantısı İlki Gerçekleştirildi.

´Halk Günü´ genelgesi gereği İslahiye Kaymakamlığı Vatandaşla Buluşma Günleri kapsamında 2112/2016 Çarşamba günü 11:30’da Belediye Kültür Merkezi Salonu´nda Eğitim Toplantısına Okul Müdürleri, Zümre başkanları olan öğretmenler ve Okul Aile Birliği Başkanlarının istek, şikâyet ve önerileri dinlemek, sorunlara çözüm bulmak amacıyla bir araya gelindi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Yüksel BEROJE, İslahiye Kaymakamlığı Vatandaşla Buluşma Günleri programları kapsamında İlk Eğitim Toplantısına katılımcılara teşekkür ederek konuşmasına başladı.

“Her ay bu tür toplantıların yapılarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce burada dile getirilen istek, şikâyet ve öneriler, sorunlar ve çözüm önerileri Rapor haline getirilerek Kaymakamlık aracılığıyla Valilik Makamına sunulacaktır. Bu toplantılar vesilesiyle doğrudan bir araya gelmek faydalıdır. Sizlerin taleplerini dinleyeceğiz. 15 Temmuz süreci bağlamında manevi değerlerimizi, kültürel kodlarımızı hatırlamalıyız. Suriyede devam eden savaş nedeniyle ilçemizde muhacir ve ensar kardeşliğinin en güzel örneğini yaşıyoruz. Son dönemdeki terör olayları nedeniyle birlik ve beraberliğimizi daha da pekiştirmeliyiz, moralimizi yüksek tutmalıyız. Bakanlığımızın gündeminde Müfredatın sadeleştirilmesi, okul öncesinin zorunlu hale getirilmesi, Değerler Eğitimi, Profesyonel öğretmen, Fatih Projesi ve EBA kullanımının yaygınlaştırılması, proje okullarının yaygınlaştırılması, Meslek Liselerinin sektörle işbirliği içinde çalışması, okulların tekli eğitime geçişi vb. konular öncelikli çalışmaları devam etmektedir. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa ÖZDEMİR ise “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün çalışmaları, eğitimdeki başarısı, İlçede 3 Geçici Eğitim Merkezi bulunduğunu, 8147 Suriyeli öğrencilerim mevcut. Misafirlerimizin okul çağındaki çocuklarının okula kazandırılması ve devamı için kanaat önderleri, muhtarlar ve okul müdürlerimiz gerekli çabayı göstermeli, Suriyeli öğrencilerin Türk Eğitim Sistemine entegresi kapsamında ilçemize 68 Geçici Türkçe Öğretici görevlendirilmiştir.” Dedi.

 

 

Ardından Okul-Aile Birliği Başkanlarına, öğretmenlere ve okul müdürlerine söz hakkı verilerek, dile getirilen talep, şikâyet ve öneriler tutanak haline getirildi. Dile getirilen konular son kez tekrar katılımcılara söylenip, teşekkür edilerek toplantı saat 12:30’da sona erdi.


22-12-201622-12-201622-12-2016

Fevziçakmak Mah. Hatay Bulvarı No 259 İslahiye /GAZİANTEP - 0 342 862 2151 0 342 862 3406

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.