GAZİANTEP İSLAHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziantep Eğitim Çalıştayı 5-8 Ekim 2015 Başladı

Gaziantep Eğitim Çalıştayı 5-8 Ekim 2015 Başladı
Gaziantep Eğitim Çalıştayı 5-8 Ekim 2015 Başladı

Gaziantep Eğitim Çalıştayı (5-8 Ekim 2015) Başladı

 

Açılış programına Sayın Valimiz Ali Yerlikaya, Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Bakanlık Müşaviri Ercan Demirci, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Yanmaz, Şahinbey Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve okul müdürleri iştirak etti.

Programın açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Yanmaz:” Tüm eğitim paydaşlarımızla bir araya gelerek gazi şehrimizin eğitim sorunlarını tespit etmek, çözümler üretmek, ortak yıllık plan uygulamalarıyla bütünlüğü ve birlikteliği sağlamak, proje kirliliğini önleyerek uygulanabilir projeleri takip edip bir şemsiye altında toplamak,il genelinde yapılacak çalışmaları belirli bir takvime bağlamak, bütün kesimlerin dikkatini eğitim sistemimiz üzerine çekmek ve eğitim farkındalığı oluşturmak amacıyla eğitim çalıştayı düzenliyoruz. Açılış programının ardından ertesi gün Şirehan Otel de çalıştayımız 38 masadan oluşan gruplar eşliğinde başlayacak masaların 16 tanesi dersler ve ortak yıllık planlar ile ilgili olacak 22 tanesi ise Gaziantep’in eğitimine neşter vuracak masalardan oluşacak ve sonuçlarını Perşembe günü her masanın komisyon başkanı bize sunacak biz bunları bir kitapçık halinde hem bakanlığımıza hem de eğitimin tüm paydaşlarına dağıtıp sonuçlarını takip edeceğiz. 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren, ilimizde eğitimin tüm kademelerinde akademik başarıyı, sosyal kültürel ve sportif etkinliklerin çeşitliliğini ve bunlara katılımı, başka bir deyişle ilimizin eğitim başarısını arttırarak kendine güvenen, çözüm odaklı, geleceğe umutlu bakan sağlıklı bireyler yetiştirme amacımıza uygun olarak Gaziantep´te “Eğitim Başarısının Artırılması Projesi”ni (EBAP) başlatıyoruz. Gaziantep ilinin eğitim başarısının arttırılması amacıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzce oluşturulan, 2015-2016 eğitim öğretim yılının ilk döneminde, il genelinde tüm sınıflar düzeyindeki resmi-özel okul ve kurumlarımızda uygulayacağımız projemiz 14 ana temadan oluşmaktadır. Herkes bir proje yapıyor ama projenin denetimini ve sürekliliğini takip etmek gerekiyor. Takibi olmayan, sadece reklamı olan projenin ayakları yere basmıyor ve proje kirliliği oluşuyor bu yüzden biz bu 14 tema üzerinde adım adım durmak istiyoruz. Başta Sayın Valimiz olmak üzere eğitime ve bu çalıştaya katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

 

Gaziantep Eğitim Çalıştayı Açılış Programı Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’in konuşmasıyla devam ederek , Bakanlık Müşaviri Sayın Ercan Demirci´nin,Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan’ın,Valimiz Sayın Ali Yerlikaya konuşmalarıyla son buldu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan,"Gaziantep Eğitim Çalıştayı" 6-7 Ekim 2015 Çalıştay gruplarının çalışmaları ve 8 Ekim 2015 çalıştay grublarının rapor sunumları ile sona erecektir.

 

eğitim çalıştayıeğitim çalıştayıeğitim çalıştayıeğitim çalıştayıeğitim çalıştayıeğitim çalıştayıeğitim çalıştayıeğitim çalıştayı

Fevziçakmak Mah. Hatay Bulvarı No 259 İslahiye /GAZİANTEP - 0 342 862 2151 0 342 862 3406

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.