GAZİANTEP İSLAHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Destekleme ve Yetiştirme Kursları Toplantısı yapıldı

1.dönem değerlendirilmesi ve 2.Dönemde yapılması gereken hazırlıkları görüşmek üzere Kurs Merkezi müdürleriyle Kaymakamlık toplantı salonunda Şube Müdürü Yüksel BEROJE başkanlığında bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Destekleme ve Yetiştirme Kursları Toplantısı yapıldı

2016-2017 Öğretim Yılı Destekleme ve Yetiştirme takviye kurslarının 1.dönem değerlendirilmesi ve 2.Dönemde yapılması gereken hazırlıkları görüşmek üzere Kurs Merkezi müdürleriyle Kaymakamlık toplantı salonunda Şube Müdürü Yüksel BEROJE başkanlığında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

Şube Müdürü Yüksel BEROJE: “Ortaokul ve lise öğrencileri ile mezun istekli öğrencilere yönelik okullarda öğretmenlerimiz tarafından ücretsiz olarak verilen Destekleme ve Yetiştirme Kursları 1.Dönemde 40 okul ve  Halk Eğitim Merkezi olmak üzere 41 kurs merkezi açıldı. Bu kurslarda 5.988 öğrenci faydalanırken, 362 öğretmen ders verdi. Yarıyıl tatilinde de ise Boğaziçi Atatürk Çok Programlı Lisesinde açılan takviye kursundan 20 öğrencimiz faydalandı.

Kursların destekleyici ve yetiştirici nitelikte olması, ücretsiz olması, parası olmayan ve daha önce özel eğitim kurumlarına öğrencisini gönderemeyen velileri de memnun etmiştir. Bu da göstermiştir ki eğitimin tek patronu Milli Eğitim Bakanlığıdır, eğitim Milli Eğitim Bakanlığı kurumlarında alınır doğruluğunu ortaya koymuştur.

 

1.Dönemin başarılı geçtiği, dönem sonuna doğru devamsızlıkta bir artış görülse de genel itibariyle kurslara düzenli devam eden öğrencilerin başarı notlarının yükseldiği ve TEOG sınavına katkı sağladığı, EBA kazanım testleri ve denemeleri ile bir bütünlük içinde başaralı bir dönem geçirildiği memnuniyetle görülmüştür.

Öğretmenlerimize tavsiyemiz kurslar normal ders etkinliği olarak düşünülmemeli, öğretmenlerimiz kurslara özel hazırlık yaparak gelmelidir. Okul Müdürlerimize düşen görev ise süreci sürekli takip etmektir. Belirli periyotlarla yapılacak değerlendirmeler ile kursların verimini takip altında bulundurmaktır.

 Kurslarda görev alan tüm idarecilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ederim.2.Dönem kursları ise 27 Şubat 2017 başlayıp, 04 Haziran 2017 tarihinde sona erecektir.” Dedi.

 

Kurs merkezi müdürlerinin görev önerileri ile bilgilendirme toplantısı verimli geçmiştir. (İslahiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü-2017)

28-02-201728-02-2017

Fevziçakmak Mah. Hatay Bulvarı No 259 İslahiye /GAZİANTEP - 0 342 862 2151 0 342 862 3406

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.