GAZİANTEP İSLAHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenler Tecrübeyle Buluşmada

Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci Programında ilçemize atanan 93 sözleşmeli aday öğretmene Okul Dışı Faaliyetlerden Tecrübeyle Buluşmada Şube Müdürü Yüksel BEROJE ve emekli öğretmen İsmail SÖKMEN aday öğretmenlerimiz ile buluştu.
Aday Öğretmenler Tecrübeyle Buluşmada

 

Açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yüksel BEROJE:

“Ülkemizin 2023 ve sonrası vizyonunu gerçekleştirme yolculuğunda bizi başarıya götürecek nesillleri yetiştirmek gibi zorlu ve kutsal olan bir görevi ifa etmek için eğitim ailesine katılıyorsunuz. Ailemize hoş geldiniz.

 

Eğitim ailesi gibi büyük bir aileye katılmış olmanızdan büyük bir mutluluk duyuyorum. Siz değerli öğretmenlerimin, bu mesleğin saygınlığı ve onuruna yakışır biçimde hareket edeceğine ve özveriyle çalışarak ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkaracak mücadeleye katkı vereceğinize yürekten inanıyorum.

Öğretmenlerimizin mesleki yeterliklerinin artırılması, üzerinde her zaman önemle durulan bir konu olmuştur. Aday Öğretmenlik Yetiştirme Süreci bunlardan biridir. Bu eğitim sonunda büyük bir tecrübe edineceksiniz. Kısmet olursa 6 yıl beraber çalışacağız.” Dedi.

 

Emekli öğretmen İsmail SÖKMEN ise:

 

"İnsan insanın gölgesinde yetişir, sabırlı olun, yaramaz öğrencilere sorumluluk verin, Sosyal ve Kültürel Faaliyetlerde görev verin, doğal ve samimi olun, giyiminize önem verin, çok zor ve kutsal bir görev aldınız, çocukları sevin onlar da sizi sevecektir, asık suratlı olmayın, "sınıfta mevsimleri işlerken kışa örnek verir misin diye sormuştum öğrencilerimden bir tanesi siz kışa benziyorsun! Demişti. Neden çocuğum dedim? Yüzünüz çok sert ve soğuk demişti o günden sonra sınıfa tebessümle girmeye başladım" öğrencileri ve ailelerinin ekonomik durumunu ve eğitimi aksatan diğer özelliklerini öğrenmeniz öğrenciyi daha yakından tanımana yardımcı olur, öğrenciler çok iyi birer gözlemcidirler, derse mutlaka hazırlıklı girin, planlarınızı yapın, okul idaresiyle işbirliği içinde olun, zümrelerinizle mutlaka istişare edin.. Bilgi güçtür, bilgiyi iyi sunun, kitap okuyun ve öğrencilere okutun, Mesleğinizi geliştirin, etik ilkelerine uyun.. " dedi

 

 soru-cevap kısmı ile sona erdi...

 

15-11-2016

Fevziçakmak Mah. Hatay Bulvarı No 259 İslahiye /GAZİANTEP - 0 342 862 2151 0 342 862 3406

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.