GAZİANTEP İSLAHİYE İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

1.DÖNEM SONU İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI.

İlçemiz Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Ortaöğretim kurum (Halk Eğitim Merkezi ve Öğretmenevi) Müdürleriyle 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı 1. Kanaat dönemi sonu istişare toplantısı yapıldı.
1.DÖNEM SONU İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI.

İlçemiz Anaokulu, İlkokul, Ortaokul, Ortaöğretim kurum (Halk Eğitim Merkezi ve Öğretmenevi) Müdürleriyle 11 Ocak 2017 Çarşamba günü saat 15.30’ da Kaymakamlık Toplantı Salonunda 2016-2017 Eğitim Öğretim yılı 1. Kanaat dönemi sonu istişare toplantısı yapıldı.

56 okul/kurum müdürünün katıldığı toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim DEMİRTAŞ, Şube Müdürleri Yüksel BEROJE, Mustafa ÖZDEMİR ve İbrahim YAĞCI katıldı.

 

Sizler geleceği yönetiyorsunuz, Geleceğimizi emanet edeceğimiz öğrencileri bizler yetiştiriyoruz, bu yüzden bilgisiyle konuya hâkim, gereken tedbirleri zamanında alan yöneticiler olmalıyız. Bu tür dönem sonu toplantıların amacının Ortak bir anlayış, mevzuata uygun olarak iş ve işlemleri yürütmektir.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim DEMİRTAŞ

Eğitim-öğretim yılı 1.dönemin değerlendirilmesi, ikinci dönem hazırlıkları,

Okul ve ilçe zümre şube öğretmenler kurulu toplantılarının düzenli yapılması,

Okul brifing dosyaları,

okullarda okul-veli işbirliği,

Sosyal Kültürel Faaliyetler kapsamında Kütüphane ziyaretleri yapılması,

Avrupa Birliği, Tübitak projeleri ve Eğitimde Yenilikçi Ödülleri,

Mesai saatlerine uyulması,

tasarruf tedbirlerine uyulması,

yıllık çalışma takvimi hazırlanması,

protokol kuralları;    konularını dile getirdi

 

  Üç şube müdürü de kendi alanları ile ilgili bilgi verdi.

 

Şube Müdürü İbrahim YAĞCI

Taşımalı eğitim, servis şoförler ve taşımalı öğrenci yemeklerinin denetimleri, Ücretsiz ders kitapları, İş Sağlığı ve Güvenliği, TYP çalışanları, 2017 yılı oul/kurumların e-talepleri, temel eğitim okullarının temizlik, kırtasiye malzemeleri ihtiyacı, karne ve diğer başarı belgelerin alımı, Kantin denetimleri, Maaş değişiklikleri

 

Şube Müdürü Mustafa ÖZDEMİR

1.Dönem TEOG sonuçları ve analizleri, Zümre kararlar ve müfredat çalışmaları, Suriyeli öğrencilerin okullaşması, devamsız öğrenci iş ve işlemlerinin sağlıklı yürütülmesi, Pansiyonların temizliği ve güvenliği, öğrenci disiplin olayları, Halk Eğitim Merkezi Çalışmaları, Deneme sınavları, Belirli gün ve haftalar

 

Şube Müdürü Yüksel BEROJE

İlçe MEM olarak da 1 Mart 2017 tarihi itibariyle müdürlüğümüze bağlı tüm resmi kurumların DYS(Doküman Yönetim Sistemi) ‘ye kullanmaya başlayacakları, sınavlar, hizmetiçi eğitimler, eba kullanımı, Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci ve performans değerlendirmeleri, Destekleme ve Yetiştirme Kursları, Destek eğitim odaları ve evde eğitim, izin ve raporlar, görevlendirmeler, okul web sayfalarının güncel tutulması, Mebbis personel bilgilerinin güncellenmesi,

 

 Toplantı soru-cevap kısma ile sona erdi.16-01-201716-01-2017

Fevziçakmak Mah. Hatay Bulvarı No 259 İslahiye /GAZİANTEP - 0 342 862 2151 0 342 862 3406

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.